Jak reklamować się w internecie? - Jak robić SEO

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie opole oraz o kampaniach AdWords.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję poz

Dodane: 28-11-2014 09:17
Jak reklamować się w internecie? - Jak robić SEO pozycjonowanie opole
ycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową...analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza witryna na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ mogą one nie zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, brak ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest również 'czarne' pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Niestety dużo pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji danej witryny w wyszukiwarkach. W założeniach to bardzo proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych takich jak obszar na który dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych ważnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, zatem na konkrety trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Oczywiście jest kilka metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.